Переваги і недоліки залізобетонних перемичок

Залізобетонні перемички використовуються для створення віконного, або дверного отвору. Конструкція даного типу виробу здатна сприймати несуче навантаження від цегляної кладки, стінових блоків, штучного або природного каменю та інших будівельних матеріалів. Тип перемички підбирається в залежності від товщини стіни, параметрів отвору, розрахункового навантаження. Придбати якісні перемички у вас є можливість просто зараз на сайті компанії Ukfreewell https://ukfreewell.com.ua/ua/gbi/peremyichki.html.

Переваги і недоліки залізобетонних перемичок

Стосовно основних переваг якісних перемичок, можна зазначити наступні аргументи.

 • Перемички мають високу міцність і великим терміном служби. Для виготовлення даного типу виробів використовується бетон класу В15.
 • Металеві форми, що застосовуються при формуванні перемичок, дозволяють отримати рівні грані, кути і гладку поверхню.
 • Перемички виробляються різних розмірів і перетинів. Розрахункове навантаження підбирається в залежності від типу будинку, а також від навантаження та виду матеріалу.
 • Використання готового виробу зменшує процес будівництва, зменшує трудовитрати, економить витрати будівельника.

До недоліків перемичок можна віднести їх чималу вагу. Якщо найменші види можуть монтуватися без використання крану, то більші типи перемичок неможливо встановити без участі вантажопідйомної техніки.

Які види зб перемичок випускають виробничі компанії?

Розрізняють декілька видів перемичок:

 • Брускові (тип ПБ). Мають ширину 12-25 см, висоту 6,5-58,5 см.
 • Плитні (тип ПП). Ширина перетину 38-51 см, висота 6,5-22 см.
 • Балкові (тип ПГ). Товщина перемички 25-51 см, висота повна 29-58,5 см, висота четвертний частини 7-43,5 см.
 • Фасадні (тип ПФ). Мають постійну ширину 25 см, висоту 9-29 см, товщину виступаючої частини 7 або ж 9 см.

Як виготовляються залізобетонні перемички?

Формування даного типу виробів здійснюється в металевих формах. Устаткування очищається від залишків бетону, скріплюється замковими елементами, змащується емульсією. Для армування перемичок використовуються зварні каркаси плоского або просторового типу. Чим більше перемичка, тим потужніше закладається арматура. Стропувальні петлі прив’язуються до каркасів в’язанням дротів. Пластикові фіксатори, одягнені на стрижні арматури, створюють захисний шар, що перешкоджає оголенню сталі. Бетонна суміш подається з бункерів або бетонорозподільників. Формувальник відкриває відсік обладнання і поступово заповнює форму бетонною сумішшю. Ущільнення бетону здійснюється глибинними вібраторами або на стаціонарних вібромайданчиках. Така маніпуляція створює щільну структуру в бетоні, підвищує його міцність.

Заповнена бетонної сумішшю форма встановлюється в камери ямного типу для подальшого набору і зростання міцності. Через кілька годин пропарювання зб виріб досягає необхідне значення відпускної міцності, тобто не менше 70 відсотків в літній період виготовлення і не менше 90 відсотків взимку. Якщо перемички не пропарювати, а залишити їх на природному твердінні, марочна міцність бетону досягне 100 відсотків, лише через 28 діб (при 20-ти градусної температури і 80-90 відсотків вологості).

Маркування та значення зб перемичок

Перемички маркуються буквено-цифровим значенням, в якому зазначаються:

 • типорозмір перетину;
 • вид перемички (пб, пп, пг або пф);
 • довжина в дециметрах;
 • розрахункове навантаження;
 • додаткові елементи (заставні, анкера);
 • буква «п» вказує на присутність в перемичці монтажних петель.