Проведення аукціонів з реалізації конфіскованих активів фізичних осіб на електронному майданчику ДП «ProZorro.Sale»

Протягом декількох років державне підприємство «ProZorro.Sale» допомагає різноманітним людям та підприємцям купувати та продавати товари, послуги та ресурси через онлайн аукціони 44 бірж своєї системи. За рішенням Кабінету міністрів та Міністерства юстиції України, цей електронний майданчик тепер може вільно та прозоро реалізовувати на своїх торгах арештовані активи фізичних осіб.

Такі об’єкти як будинки, квартири, машини, приватні літаки, ювелірні та дорогоцінні речі, антикваріат, техніка, канцелярія та інші предмети побуту, можуть називатись арештованими за рішенням суддів, якщо особа є банкрутом чи боржником, що не виплатив заборговану суму. Через електронні аукціони боржники можуть легко продати майно, а отримані кошти підуть на погашення заборгованості кредиторам.

Що варто знати про реалізацію арештованих активів банкрутів та боржників на біржах системи «ProZorro.Sale»?

Є декілька важливих моментів під час продажу таких об’єктів, як конфіскат. До головних можна віднести:

  1. Складові кожних лотів перевіряють спеціальні люди, що спеціалізуються на оцінці майна. Згодом вони роблять висновки, на основі яких далі встановлюють стартову ціну за лот. Якщо вартість лоту буде нижчою за встановлену, оголошення не буде опубліковане на майданчику.
  2. Усі наявні аукціони та новостворені оголошення можна переглянути на сторінці uub.in.ua, а також на сторінках 44 бірж, які входять до єдиної системи «ProZorro.Sale».
  3. До участі в електронних аукціонах допускаються лише користувачі, які пройшли процедуру реєстрації на головній сторінці майданчику. Також зареєстровані учасники захищені від різноманітних махінаторів та хакерів, а також від потрапляння особистої інформації до просторів Інтернету.
  4. Аукціони проводяться кожного дня з 9 години ранку по 18 годину вечора. За їхнім процесом вільно можуть спостерігати представники преси та компаній, волонтери та звичайні зацікавлені особи.
  5. Після завершення аукціону, система автоматично встановлює результати та учасника, який отримає цей лот. Система не залежить від рішення людини, тому вплинути на зміну результату та переможця фактично неможливо.
  6. Людина-переможець аукціону зможе підписувати папери купівлі-продажу з його продавцем. На цих етапах електронний майданчик надає кожному учаснику юридичний супровід.
  7. У разі потреби, людина у будь-який момент доби може звернутись за допомогою до менеджера, який є представником ДП «ProZorro.Sale».