Земельні аукціони в системі Прозорро.Продажі

Діяльність електронного земельного аукціону в 2021 році стане ще ефективніше при такому факторі як забезпечення українським фермерам права придбання угідь і продовження ведення власного господарства і узгодження офіційних паперів. До того ж, владі необхідно сформувати захист від корупції та рейдерських захоплень. Лише після врегулювання цих питань реалізація земельних наділів буде проводитися насправді ефективно.

Земельні аукціони в онлайн режимі на платформі УУБ

Будь-яка людина вже може бачити оголошення про здійснення земельних аукціонів https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/, хоча офіційний початок буде через якийсь час (менше місяця). Впровадження акредитованих ринкових відносин в агросекторі дає можливість відчутно зменшити ступінь «кумівства» і хабарництва і негативно вплинути на обсяг тіньового ринку. Якщо вірити статистиці, тіньовий відсоток оцінюється в 60-90 млрд. грн.

Позитивна практика ринку купівлі та продажу ділянок доведена іншими державами, де аграрна галузь і заняття сільським господарством виростає до дуже великих виробничих обсягів. А завдяки тому, що Україна має славу як аграрна держава, то подібні заходи нам просто дуже необхідні.

Забезпечуючи справедливість і відкритість продажу держмайна, уряд вдається до допомоги електронної системи Prozorro.Sale, що працює за допомогою легальних майданчиків. Такий і є Українська універсальна біржа, яка зовсім скоро і стане онлайн-ресурсом земельних аукціонів. А сьогодні на майданчику можна побачити велику кількість активів для всіляких цілей: ліс-кругляк, авто, вагони, чорні і кольорові метали, будинки і квартири.

Завдяки електронним майданчикам реалізація державної та комунальної власності в Україні здійснюється відкрито і справедливо. Механізм аукціонів Прозорро.Продажі не допускає корупційних схем і маніпуляцій. Він функціонує вже більше 4,5 року і завдяки чесним торгів забезпечив вливання в державну казну прибуток в обсязі 37,7 млрд. грн. Тільки тому перспективною мірою від уряду повинен стати запуск торгів з продажу земельних ділянок на Prozorro.Sale. Для приймання участі потрібно лише пройти реєстрацію на сайті Української універсальної біржі.